Hokejisti Chicaga valcujú i naďalej, neprehrali 17. zápas po sebe

23.02.2013 Celý región

Chicago 23. februára (TASR) - Skrátená základná časť hokejovej NHL pokračovala v noci na sobotu tromi zápasmi, v ktorých sa slovenskí legionári bodovo nepresadili. Napriek tomu mal slovenský krídelník Marián Hossa dvojnásobnú radosť z výhry Chicaga nad San Jose 2:1, pretože Blackhawks vytvorili rekord NHL s najlepším vstupom do súťaže, keď získali minimálne bod už v sedemnástom stretnutí v rade.

Chicago tak prekonalo zápis Anaheimu Ducks zo sezóny 2006/2007, káčeri vtedy držali sériu bez prehry 16 stretnutí. Hossa, ktorý sa vrátil do zostavy Blackhawks po nebezpečnom hite od Jannika Hansena v zápase s Vancouvrom, strávil na ľade necelých 18 minút. V tíme žralokov si slovenský center Michal Handzuš zapísal do štatistiky dva mínusové body.

Malkin sa zranil

Hokejisti Vancouveru Canucks zvíťazili v defenzívne hranom dueli na ľade Nashvillu 1:0. V hale Bridgestone Arena dal víťazný gól kosatiek hráč štvrtej formácie Dale Weise. V domácej bránke zatiahol rolety Roberto Luongo, ktorý zaznamenal svoj druhý "shutout" v sezóne a 62. v kariére. Z aktívne chytajúcich brankárov má lepšiu bilanciu už len Martin Brodeur (120 zápasov s nulou) z New Jersey Devils.

V ďalšom stretnutí vyhral Pittsburgh nad Floridou 3:1. V drese panterov si slovenský útočník Tomáš Kopecký zaknihoval jednu mínusku.

V hale Consol Energy však zatienil výsledok stretnutia zranenie Jevgenija Malkina. Penguins sa museli zaobísť bez svojho ofenzívneho ťahúňa v záverečných pätnástich minútach potom, čo ruský útočník po súboji s Erikom Gudbransonom v páde nekontrolovane narazil do zadného mantinelu a zostal ležať na zemi dlhšie ako minútu. Nakoniec sa však na striedačku odobral po vlastných. Zákrok dokonca nebol potrestaný vylúčením, pričom dĺžka Malkinovej absencie je zatiaľ otázna.